Heweso

❝ Arzu varsa çözümde vardır. ❞
Anonim

MENÜ

Şifre Yöneticisi Nedir?

Günümüzde birçok uygulama güvenlik nedeni ile bir hesap oluşturmanızı, hesabı korumak ve sizin eriştiğinizi doğrulamak için de bir şifre belirlemenizi istiyor.

Günümüzde birçok uygulama güvenlik nedeni ile bir hesap oluşturmanızı, hesabı korumak ve sizin eriştiğinizi doğrulamak için de bir şifre belirlemenizi istiyor. Bu nedenle genellikle kullanıcılar, kolay hatırlanabilmesi ve unutulmaması için, her uygulamaya aynı şifreyi tanımlamayı tercih ediyor. Tercih ettikleri şifreler ise genellikle doğum günü, evlilik yıldönümü, çocuğunun adı/doğum yılı, ya da bu bilgilerden oluşturulan karma bir şifre oluyor. Kötü niyetli kişiler de bu bilgileri deneyerek, o kişinin tüm bilgilerine rahatlıkla erişebiliyor ve hesapları ele geçirebiliyor. Peki, her uygulama için ayrı ayrı, hem sağlam ve kırılması zor bir şifre oluşturmayı, hem de hatırlanması zor bir sürü şifreyi unutmamayı nasıl başaracaksınız?

Bir şifre yöneticisi kullanmak, hesaplarınızı sadece daha güvenli hale getirmekle kalmayacak, aynı zamanda hayatınızdaki şifre karışıklığını da ortadan kaldıracaktır. Çünkü şifre yöneticileri her bir hesabınız için, hem size karmaşık ve kırılması zor şifreler üretecek, hem de bu karmaşık şifreleri hatırlamanız zorunluluğu problemini çözecektir. Sizin hatırlamanız gereken tek şey ise şifre yöneticinin ana şifresi olacaktır.

Diğer Başlıklar

İnternette Unutulma Hakkımız Varİnternette bize ait bilgiler taşıyor, özellikle sosyal ağları kullanarak şirketlerin dijital kopyamızı yaratmalarını sağlamaktayız.

WhatsApp Yıllardır Beklenen Yüksek Kalitede Fotoğraf ve Video Gönderme Özelliğini GetiriyorMilyonlarca kişinin kullandığı anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yüksek kaliteli fotoğraf ve video gönderme özelliğini getiriyor.

SSL Sertifikası Neden Önemlidir?SSL kavramının açılımı Secure Sockets Layer (Güvenli Yuva Katmanı) şeklindedir.

Kaliteli Web Tasarım Hizmeti Nasıl Olmalıdır?Kendinizi veya firmanızı internet ortamında tanıtmanın şart olduğu bu dönemde web sitesi yaptırmadan önce konuyla ilgili bilgi sahibi olmanız gerekir.

Windows 11 geliyor mu?24 Haziran 2021 tarihinde tanıtımı yapılacak ancak Windows 11, Windows 10´un tasarımsal açıdan değiştirilmiş bir versiyonu olacak hatta Microsoft buna Görsel Gençleşmesi demiş.

Etkili Web Tasarım Nasıl Olur?İyi bir web sitesi sayesinde sunduğunuz ürün veya hizmetleri en iyi şekilde tanıtabilirsiniz.

Aramalarda Lokasyona Göre Öne Çıkmak Önem KazanıyorLokasyona göre aramalarda öne çıkmak, işletmeler için daha çok önem kazanıyor.

Sosyal Medya Küçük İşletmeler İçin Avantajlı Hale GeldiSosyal medya günümüzün olmazsa olmazı haline geldi.

Internet Explorer Microsoft Tarafından KaldırılıyorMicrosoft, 1995 yılında piyasaya sürülen internet tarayıcısı Internet Explorer büyük ölçüde kullanımdan kaldırılacak.

İnternet Alan Adları Yönetmeliğinde Değişiklik YapıldıUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, internet alan adları yönetmeliğinde değişiklik yaptı.

Bu yazı 588 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?