Heweso

❝ Çok küçük bir başarı çok büyük bir plandan daha iyidir. ❞
Leon DUGUIT

MENÜ

Şifre Yöneticisi Nedir?

Günümüzde birçok uygulama güvenlik nedeni ile bir hesap oluşturmanızı, hesabı korumak ve sizin eriştiğinizi doğrulamak için de bir şifre belirlemenizi istiyor.

Günümüzde birçok uygulama güvenlik nedeni ile bir hesap oluşturmanızı, hesabı korumak ve sizin eriştiğinizi doğrulamak için de bir şifre belirlemenizi istiyor. Bu nedenle genellikle kullanıcılar, kolay hatırlanabilmesi ve unutulmaması için, her uygulamaya aynı şifreyi tanımlamayı tercih ediyor. Tercih ettikleri şifreler ise genellikle doğum günü, evlilik yıldönümü, çocuğunun adı/doğum yılı, ya da bu bilgilerden oluşturulan karma bir şifre oluyor. Kötü niyetli kişiler de bu bilgileri deneyerek, o kişinin tüm bilgilerine rahatlıkla erişebiliyor ve hesapları ele geçirebiliyor. Peki, her uygulama için ayrı ayrı, hem sağlam ve kırılması zor bir şifre oluşturmayı, hem de hatırlanması zor bir sürü şifreyi unutmamayı nasıl başaracaksınız?

Bir şifre yöneticisi kullanmak, hesaplarınızı sadece daha güvenli hale getirmekle kalmayacak, aynı zamanda hayatınızdaki şifre karışıklığını da ortadan kaldıracaktır. Çünkü şifre yöneticileri her bir hesabınız için, hem size karmaşık ve kırılması zor şifreler üretecek, hem de bu karmaşık şifreleri hatırlamanız zorunluluğu problemini çözecektir. Sizin hatırlamanız gereken tek şey ise şifre yöneticinin ana şifresi olacaktır.

Diğer Başlıklar

Neden Kişisel Verilerin Korunması Kanununa Uyumlu Web Sitesi Kullanmalısınız?Kvkk yasasına uygun web sitesi kurmak için sebebi ne olursa olsun yasal dayanağı olmadan kişisel veri alınmamalıdır.

Türkiye de En Fazla Tercih Edilen Tarayıcılar AçıklandıTürkiye de en çok kullanılan internet tarayıcıları açıklandı.

Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanunu Yürürlüğe GirdiE-ticareti denetim kapsamına alacak, Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanunu yürürlüğe girdi.

E-ticarete Yeni Başlayacaksanız Nelere Dikkat Etmelisiniz?Covid-19 salgınıyla beraber hemen hemen her sektörden şirket ya e-ticaret için yatırım yapmaya başladı ya da bu yatırım için araştırmalara başladı.

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesini Kabul Etmezseniz OlacaklarWhatsApp yeni gizlilik sözleşmesi ile çok fazla tartışmalara sebep oldu.

Kaç Kişi E-Ticaret Sitelerine Giriş YapıyorYapılan incelemelere göre son dönemde 100 internet kullanıcısından 95 i e-ticaret sitelerine giriş yapıyor.

Teknik SEO ÖnemiTeknik SEO, sitenizin nasıl oluşturulduğunu benimser. SEO çalışmalarının önemli bir parçası olarak kullanıcılar tarafından hem görülebilir hem de görülemeyen tüm çalışmaları kapsar.

WhatsApp Çıkış Yap Özelliği GetiriyorWhatsApp yeni sürümü ile çoklu cihaz seçeneğine yönelik Çıkış Yap özelliğini getirdi.

Instagram Yeni Özellik GetirdiInstagram, çeşitli nedenlerle silinmiş olan gönderilerinizi 30 gün içinde kurtarmanızı sağlayacak yeni bir özellik getirdi.

E-Ticarette Fotoğraf ÇekimiE-ticaret siteleri için en önemli unsurlardan biri ürün görselleridir.

Bu yazı 247 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?