Heweso

❝ Yapamayacağın şeylerin, yapabileceklerini engellemesine izin verme. ❞
John WOODEN

MENÜ

Pandemi Sonrası Dünyada Dijital Dönüşüm Hızlandı

Korona süreci boyunca dijital dünyaya daha fazla adapte olduk.

Korona süreci boyunca dijital dünyaya daha fazla adapte olduk. Ekonomiden eğitime, sağlıktan sosyal hayata birçok sistem değişti. Pandemi süreci dijitalleşmenin mümkün olduğunu deneyimlememize sebep oldu. Okula gitmeden eğitim verildi, ofise gitmeden çalışıldı, hastaneye gitmeden muayene edildi gibi değişimler artık mümkün oldu. Bu durumlar dijital dönüşüme neden olarak evden çıkmadan hayatımızı devam ettirmemizi sağladı.

Pandemi süreci dijital dönüşüm ve robotlara daha sıcak bakılmasını sağlamıştır. Örneğin kargoları getirebilen robotlar yada restoranlarda sipariş alabilen robotlar olsa bu süreç çok daha kolay geçebilirdi.

Pandemi süreci insanın geleceği için yapay zeka ve dijital dönüşümün ne derece önemli olduğunu gösterdi. Bu süreçte e-ticaret sitelerinde satışlar çok fazla artış gösterdi. İnsanlar evden çıkmadan ihtiyaçlarını karşılayabilmeyi istedi ve web sitelerinde de yoğunluk arttı.

Dijitalleşme hakkında uzun zamandır araştırma yapan İstinye Üniversitesi yapay zekaya dayalı çalışmalar yapmıştır. İstinye Üniversitesi dijital dönüşüm için çalışmalar yapmaktadır.

Diğer Başlıklar

Yeni Domain Uzantıları İle Marka İsminizi Kaptırmayınİsimtescil, ICANN onaylı yeni domain uzantısı Generic Top Level Domaine yönelik ortaya çıkan hak koruma programı TMCH hizmete sunuldu.

Kişisel Veriler Korunmazsa Ceza UygulanıyorDünya genelinde artan siber suçlar nedeni ile şirketlere vatandaşların bilgilerini koruma konusunda ciddi yaptırımlar uygulanmaya başlandı.

Türkiye ile Körfez Ülkeleri Arasında Sanal Ticaret Köprüsü OluşturulacakKörfez ülkeleri ile Türkiye arasında e-ticaret platformlarını etkileyecek sanal ticaret köprüsü kurulacak.

Web Sitenizi Düzenli Olarak Yenilemeyi ihmal EtmeyinWeb sitelerinin üst sıralara çıkması birçok işletme için önemlidir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi´nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir.

Ortaklık Devam Ediyor WhatsApp Instagrama 2 Transfer YaptıInstagram ve WhatsApp bir özelliği daha ortak kullanmaya başlayacak.

2020 Yılında E-ticaretE-ticaret internet üzerinden elektronik alışveriştir.

Online Alışverişin Kolaylığı ve Abonelik ModeliOnline alışverişin geldiği noktayı tartışmaya gerek yok.

Dijital DünyaGezmek istediğiniz neredeyse tüm müzeleri artık evinizde otururken bile gezebilirsiniz.

Office 365 yerini Microsoft 365 e bırakıyor!Yapılan duyuruda Office 365in çok yakında Microsoft 365 olarak isimlendirileceği açıklandı.

Bu yazı 92 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?