Heweso

❝ Zihin neyi alıyor ve neye inanıyorsa, onu başarabilir. ❞
Dr. Napoleon HILL

MENÜ

Internet Explorer Microsoft Tarafından Kaldırılıyor

Microsoft, 1995 yılında piyasaya sürülen internet tarayıcısı Internet Explorer büyük ölçüde kullanımdan kaldırılacak.

Microsoft, 1995 yılında piyasaya sürülen internet tarayıcısı Internet Explorer büyük ölçüde kullanımdan kaldırılacak. Microsoft yaptığı açıklamada, mevcut sürüm olan Internet Explorer 11 masaüstü uygulamasının, Windows yazılımının belirli sürümleri için 2022 yılında 15 Haziran'dan itibaren desteklenmeyeceğini belirtti.

Biz zamanlar en popüler tarayıcı olan Internet Explorer, Alphabet’in sahibi olduğu Google’ın Chrome ve Apple’ın da Safari tarayıcılarının daha fazla kullanılmasıyla birlikte oldukça az kullanılmaya başlamıştı.

Yapılan araştırmalara göre Internet Explorer, Nisan ayında masaüstü bilgisayarlar için küresel tarayıcı pazar payında yüzde 2’nin altına indiği açıklandı. Microsoft’un Edge tarayıcısı ise yüzde 8 ile üçüncü sırada yer alıyor. Bu durumda Microsoft Internet Explorer’ı kaldırma kararı almıştır. Microsoft internet tarayıcısı pazarında sadece Edge ile yola devam edeceğini kararını açıkladı.

Diğer Başlıklar

Etkili Web Tasarım Nasıl Olur?İyi bir web sitesi sayesinde sunduğunuz ürün veya hizmetleri en iyi şekilde tanıtabilirsiniz.

Aramalarda Lokasyona Göre Öne Çıkmak Önem KazanıyorLokasyona göre aramalarda öne çıkmak, işletmeler için daha çok önem kazanıyor.

Sosyal Medya Küçük İşletmeler İçin Avantajlı Hale GeldiSosyal medya günümüzün olmazsa olmazı haline geldi.

İnternet Alan Adları Yönetmeliğinde Değişiklik YapıldıUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, internet alan adları yönetmeliğinde değişiklik yaptı.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti nin En Önemli Günlerinden Biri1924 yılında meclisin açıldığı 23 Nisan tarihini bayram ilan etmiştir.

Ramazan Ayında E-ticarette Hareket BekleniyorSon zamanlarda pandemi sebebiyle büyük artış gösteren e-ticarette Ramazan ayında da hareket bekleniyor.

Neden Kişisel Verilerin Korunması Kanununa Uyumlu Web Sitesi Kullanmalısınız?Kvkk yasasına uygun web sitesi kurmak için sebebi ne olursa olsun yasal dayanağı olmadan kişisel veri alınmamalıdır.

Türkiye de En Fazla Tercih Edilen Tarayıcılar AçıklandıTürkiye de en çok kullanılan internet tarayıcıları açıklandı.

Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanunu Yürürlüğe GirdiE-ticareti denetim kapsamına alacak, Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanunu yürürlüğe girdi.

Şifre Yöneticisi Nedir?Günümüzde birçok uygulama güvenlik nedeni ile bir hesap oluşturmanızı, hesabı korumak ve sizin eriştiğinizi doğrulamak için de bir şifre belirlemenizi istiyor.

Bu yazı 184 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?