Heweso

❝ Yapamayacağın şeylerin, yapabileceklerini engellemesine izin verme. ❞
John WOODEN

MENÜ

Instagram Gizli Reklamı Engellemeye Çalışıyor

Sosyal medya fenomenleri, bazen takipçilerini yanıltan yayınlar yapmaktadır.

Sosyal medya fenomenleri, bazen takipçilerini yanıltan yayınlar yapmaktadır. Normalde yasalar neticesinde, yayın sırasında reklam ücreti aldıkları ürünler hakkında bilgi verirken bunun bir reklam olduğunu belirtmeleri gerekmektedir. Fakat ne yazık ki bu durumda fenomenler bazen belirtmeden ve reklamı duyurmadan kullanıcılara ürün tavsiyeleri yapmaktadırlar. Instagram bu durum için gizliden reklam yapan fenomenleri tespit etmeye çalışıyor.

Yapılan yayınlardan instagram da sorumlu olduğundan şirket ceza almamak için kullanıcılarını kandırmaya çalışan Influencer’ları tespit etme kararı aldı. Instagram bu tür içerikleri tespit edebilecek bir araç hazırlıyor.

Bu araç ile fenomenler, aldıkları reklam hakkında bilgi verecek, yaptığı sözleşmenin detaylarını ve ücret bilgisini paylaşacaktır. Bu tip veriler ilgili yasal kurumlara ulaştırılacaktır. Bu sayede hem vergilendirilme kolaylaşacak hem de takipçilerine daha şeffaf olmaları sağlanacaktır.

Eğer ki rapor edilmemiş bir reklam gelirine banka hesaplarında rastlanılırsa çok sert cezalar alınacaktır. Sosyal medya fenomenleri reklam kazançları karşılığında vergi ödemelidirler. Bu sistem durumun daha da kolaylaşmasına yardımcı olacaktır.

Diğer Başlıklar

Etkili Web Tasarım Nasıl Olur?İyi bir web sitesi sayesinde sunduğunuz ürün veya hizmetleri en iyi şekilde tanıtabilirsiniz.

Aramalarda Lokasyona Göre Öne Çıkmak Önem KazanıyorLokasyona göre aramalarda öne çıkmak, işletmeler için daha çok önem kazanıyor.

Sosyal Medya Küçük İşletmeler İçin Avantajlı Hale GeldiSosyal medya günümüzün olmazsa olmazı haline geldi.

Internet Explorer Microsoft Tarafından KaldırılıyorMicrosoft, 1995 yılında piyasaya sürülen internet tarayıcısı Internet Explorer büyük ölçüde kullanımdan kaldırılacak.

İnternet Alan Adları Yönetmeliğinde Değişiklik YapıldıUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, internet alan adları yönetmeliğinde değişiklik yaptı.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti nin En Önemli Günlerinden Biri1924 yılında meclisin açıldığı 23 Nisan tarihini bayram ilan etmiştir.

Ramazan Ayında E-ticarette Hareket BekleniyorSon zamanlarda pandemi sebebiyle büyük artış gösteren e-ticarette Ramazan ayında da hareket bekleniyor.

Neden Kişisel Verilerin Korunması Kanununa Uyumlu Web Sitesi Kullanmalısınız?Kvkk yasasına uygun web sitesi kurmak için sebebi ne olursa olsun yasal dayanağı olmadan kişisel veri alınmamalıdır.

Türkiye de En Fazla Tercih Edilen Tarayıcılar AçıklandıTürkiye de en çok kullanılan internet tarayıcıları açıklandı.

Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanunu Yürürlüğe GirdiE-ticareti denetim kapsamına alacak, Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanunu yürürlüğe girdi.

Bu yazı 470 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?