Heweso

❝ Uçurtmalar, rüzgar kuvvetiyle değil, bu kuvvete karşı uçtukları için yükselirler. ❞
William CHURCHILL

MENÜ

Instagram Çökmelere Karşı Yeni Bir Çözüm Getiriyor

Geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük dijital çöküşlerinden biri yaşandı.

Geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük dijital çöküşlerinden biri yaşandı. Facebook ve Facebook ile bağı olan Instagram, WhatsApp gibi uygulamalar uzun zamanlı bir kesinti yaşandı. Bunun üzerine Instagram yeni bir özellik için çalışmalara başladı. Birkaç ay içerisinde sunulacak olan bu özellik, böyle bir kesinti yaşanması durumunda kullanıcılara haber verecek böylece kullanıcılar bilgi almak için başka platformlara geçmek zorunda kalmayacak.

Bu özellik, bir hizmet kesintisi yaşanmaya başladığında kullanıcıları bilgilendirecek. Bu sayede kullanıcıların Twitter’a yönelmelerini engelleyecek ve kullanıcılar yaşanan kesintiyi uygulamanın kendisinden öğrenebilecek. Yeni özellik Hareketler sayfasında yer alacak.

Instagram ekleyeceği bir diğer özelliği daha açıkladı. Bu özellik, kullanıcıların hesapları ile alakalı bilgi sahibi olmalarını sağlayan “Hesap Durumu” adında bir özellik olacak. Bu özelliğin ne zaman kullanılacağı ise henüz belli değil.

Diğer Başlıklar

Facebook İsim Değişikliği YapıyorTeknoloji devlerinden biri olan Facebook, yakın bir tarihte isim değiştirmeyi planlıyor.

2021 Yılı E-Ticaret VerileriElektronik Ticaret Dairesi Başkanlığı tarafından 2021 Yılı e-ticaret verileri yayınlandı.

Facebook, Saatler Süren Kesinti Hakkında Açıklama YaptıTarihinin en büyük kesintilerinden birini yaşayan Facebook, konu ile ilgili açıklamada bulundu.

Google Artık Arama Sonuçlarında Instagram ve Tiktok Videolarına da Yer VerecekEn fazla kullanılan arama motorlarından biri olan Google, sosyal medya platformlarına arama sonuçlarında yer verecek.

WhatsApp Güvenliğini GeliştiriyorMilyarlarca kullanıcı olan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, kullanıcı güvenliğini öne çıkaran bir özelliği beta kullanıcılarına dağıttı.

Çin Kişisel Verilerin Korunması için Yeni Kanunu AçıkladıÇin, kendi teknoloji firmalarının verileri koruması adına önlemler almasını istiyor.

Wi-Fi 6 ile Daha Fazla İmkanWi-Fi 6, ağlardaki merkezi kapasite sorununa bir çözüm olarak tasarlandı.

Türkiye İnternet Kullanım İstatistikleriHer yıl internet kullanım istatistiklerini sunan ve dünya çapında araştırmalarda bulunan We Are Social ve Hootsuite Digital 2021 raporunda Türkiye internet kullanım istatistiklerine yer verdi.

Google, Hangoust Uygulamasını Sonlandırmaya HazırlanıyorGoogle´a ait olan anlık iletişim mesajlaşma uygulaması Hangouts piyasadan çekiliyor.

Windows 11 ile Gelen YeniliklerMicrosoft un yakın zamanda duyurduğu bilhassa internetteki bilgi sızıntısı sonrası resmi olarak yeni gelen sürümün Windows 11 olduğunu duyurdu.

Bu yazı 60 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?