Heweso

❝ Harikulade şeyler ancak içlerindeki bir şeyin koşulların üzerinde olduğuna inanma cesareti gösterenler tarafından yapılmıştır. ❞
Bruce BARTON

MENÜ

Google Chrome 85 Sürüm Güncellemesi

Google Chrome 85 sürüm güncellemesi yayınlandı.

Google Chrome 85 sürüm güncellemesi yayınlandı. Bu güncelleme ile programlama dilinde de değişikler yapılacak ve daha az kaynak kullanılacak hem de daha da hızlı çalışabilecektir.

Google Chrome, işlemci ve bellek kaynağı tüketme konusunda kullanıcıları bir hayli zorda bırakıyordu. Bu güncelleme ile birlikte Google Chrome bunun önüne geçmeyi planlamaktadır. Profil iyileştirme işlemi sayesinde tarayıcı ve kodlamalar daha hızlı çalışacak.

Profil temelli iyileştirmeler, ilk Google Chrome 53 sürümü ile birlikte Visual C++ programlama dili ile kullanıldı. Yeni sürüm ile Clang programlama diline dönüştürüldü. Bu değişiklik sonrası istatistiklere göre hem Windows’ta hem de Mac ‘te daha hızlı çalışır hale geldi. Yeni sürüm performans artışının yanında sekme gruplandırma ve sekme ön izleme işlevlerini de destekler hale geldi. Bu sayede daha kullanışlı olan Google Chrome kullanıcılarını daha da rahat ettirmektedir.

Bu yazı 53 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?