Heweso

❝ Yapamayacağın şeylerin, yapabileceklerini engellemesine izin verme. ❞
John WOODEN

MENÜ

Google Arama, Haritalar ve Lens İçin Yeni Özellikler Geliştirdi

Google kullanıcılarına kolaylık sağlamak için birçok yeni özellik geliştirdi.

Firma popüler olan hizmetlerinin tümünü yenilemiş bulunuyor. Google’ın yaptığı açıklamaya göre kullanıcılar; Arama, Haritalar, Lens hizmetlerini yeni özellikleri ile kullanabilecekler.

Google Arama İçin Yenilikler
Arama hizmetinde son 10 yılın en büyük yenilikleri yapıldı. Google arama yanlış yazılan kelimeleri ve harfleri yapay zeka desteği ile daha iyi algılıyor ve düzenliyor. Ayrıca yenilikler arasında soru cevap sistemi de yer alıyor. İngilizce olarak yapılan her aramada bu özellik kullanılabilir olacak. Arama hizmeti bilgiyi doğrudan verme konusunda artık daha iyi durumda. Arama sonuçları görüntülenirken arama terimlerine odaklanılacak bu sayede kullanıcılar aradıklarını bulmakta zorluk yaşamayacak. Artık arama yapılan konularla ilgili alt konuları da gösterebilecek. Google aramanın en beklenen özelliği ise kullanıcılar adını hatırlayamadıkları şarkıları, Google Asistan'la entegreli olarak melodisini bildikleri bir şarkıyı mırıldanarak arayabilecekler.

Google Haritalar İçin Yenilikler
Haritalar, belirli mekanların en kalabalık olduğu saatleri gösterebiliyordu bu özelliğini korona virüs salgını sebebiyle daha da genişletme kararını aldılar. Google Haritalar hizmetinin bir diğer yeni özelliği ise lokasyonlarla ilgili sağlık ve güvenlik bilgilerini gösterecek olmasıdır. Bu özellik sayesinde bir mekana giriş yapılırken rezervasyon koşulu, maske zorunluluğu, ateş ölçümü kontrolü gibi durumların mekanlarda zorunlu olup olmadığı görünebilecek. Bir diğer yenilik ise kamerayla gösterilen bir mekanın yoğunluk durumu bazı simgelerle gösterilecek.

Google Lens İçin Yenilikler
Şirket Lens hizmetini alışverişler için uygun hale getirdi. Kullanıcıları için kıyafetlere ulaşma kolaylığı sağlandı. Otomobilleri de farklı arka planlarda görebilen kullanıcılar aracı detaylı inceleyebilecekler.

Diğer Başlıklar

İnternet Alan Adları Yönetmeliğinde Değişiklik YapıldıUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, internet alan adları yönetmeliğinde değişiklik yaptı.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti nin En Önemli Günlerinden Biri1924 yılında meclisin açıldığı 23 Nisan tarihini bayram ilan etmiştir.

Ramazan Ayında E-ticarette Hareket BekleniyorSon zamanlarda pandemi sebebiyle büyük artış gösteren e-ticarette Ramazan ayında da hareket bekleniyor.

Neden Kişisel Verilerin Korunması Kanununa Uyumlu Web Sitesi Kullanmalısınız?Kvkk yasasına uygun web sitesi kurmak için sebebi ne olursa olsun yasal dayanağı olmadan kişisel veri alınmamalıdır.

Türkiye de En Fazla Tercih Edilen Tarayıcılar AçıklandıTürkiye de en çok kullanılan internet tarayıcıları açıklandı.

Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanunu Yürürlüğe GirdiE-ticareti denetim kapsamına alacak, Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanunu yürürlüğe girdi.

Şifre Yöneticisi Nedir?Günümüzde birçok uygulama güvenlik nedeni ile bir hesap oluşturmanızı, hesabı korumak ve sizin eriştiğinizi doğrulamak için de bir şifre belirlemenizi istiyor.

E-ticarete Yeni Başlayacaksanız Nelere Dikkat Etmelisiniz?Covid-19 salgınıyla beraber hemen hemen her sektörden şirket ya e-ticaret için yatırım yapmaya başladı ya da bu yatırım için araştırmalara başladı.

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesini Kabul Etmezseniz OlacaklarWhatsApp yeni gizlilik sözleşmesi ile çok fazla tartışmalara sebep oldu.

Kaç Kişi E-Ticaret Sitelerine Giriş YapıyorYapılan incelemelere göre son dönemde 100 internet kullanıcısından 95 i e-ticaret sitelerine giriş yapıyor.

Bu yazı 327 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?