Heweso

❝ Uçurtmalar, rüzgar kuvvetiyle değil, bu kuvvete karşı uçtukları için yükselirler. ❞
William CHURCHILL

MENÜ

Firmanızın Sosyal Medyada Takipçisini Arttırma Yolları

Sosyal medya kullanımı oldukça yaygınlaştığından markanızın sosyal medyada iyi bir yer edinmesi oldukça avantajlıdır.

Sosyal medya kullanımı oldukça yaygınlaştığından markanızın sosyal medyada iyi bir yer edinmesi oldukça avantajlıdır. Markanızın takipçi sayısı fazla olduğunda daha güvenilir ve kurumsal görünmesini sağlar. Bu durum diğer kullanıcılar tarafından ilgi çekici olur ve onlarda takip etmek isteyebilir. Sosyal medya aracılığı ile reklamınızın olması da mümkündür.

Peki sosyal medyada firmanızın takipçi sayısını arttırmanız için yapmanız gerekenler nelerdir?
Bu sorunun cevabını sizler için hazırladık.

Öncelikle uzman bir kişi ya da firmadan yardım almanız sizler için iyi olacaktır. Heweso Web Tasarım olarak Sosyal medya paylaşımlarınızı düzenliyor ve tasarlıyoruz.

Paylaşımların belirli periyotlarla olması oldukça önemlidir.

Sosyal medyada uzun süre paylaşıp yapmayıp bir anda fazla paylaşım yapmak yanlış bir stratejidir. Düzenli aralıklarla yaptığınız paylaşımlardan daha fazla verim alırsınız. Örneğin haftada iki veya bir paylaşım yaparak bunu bir düzenle uygulamanız hesabınızı takip edenlerin ve daha fazla kullanıcının dikkatini çekecektir. Etkileşimi arttırmanın en gerekli yolu düzenli yapılan paylaşımlardır.

Yenilikleri takip edin. Sık sık güncellenen sosyal medyada gelen yeni özellikleri kullanın. Yeni özellikleri uygulayarak trendlerde kalabilirsiniz.

Gündemi takip edin ve gündeme yönelik içerikler paylaşın. Gündeme yönelik içerik paylaşmak markanızı trendler arasına sokabilir. Bu tarz akımlar sosyal medyada hem imaj hem de farklılık yaratabilir.

Özel günlerde yaptığınız paylaşımlar veya gündemde olan bir konu üzerine yaptığınız paylaşımlar sizlere artı olacaktır.

Profil bilgileriniz doğru olsun. Profil bilgileriniz hem doğru hem de anlaşılır ve kısa olmalıdır. Kullanıcılar profilinizde olan şeyleri anlamalı ve markanızın ne üzerine olduğunu bilmelidir.

Müşterilerinizin mesajlarına ve sorularına hızlı dönüş yapmalısınız. Size sorulan soruları en kısa sürede yanıtlamak takipçilerinize hem güven verir hem de sorunlarını giderebilir. Bu hususta erken dönüş sağlayarak takipçi sayınızı da arttırabilirsiniz.

Son dönemlerin en büyük modası haline gelen çekilişleri düzenleyebilirsiniz.

Paylaşımlarınızda muhakkak etiket kullanın bu sayede yaptığınız paylaşım konularını merak eden kullanıcılar tarafından görüntülenmeniz daha kolay olacaktır.

Ayrıca vereceğiniz reklamlar da markanızın görüntülenmesini arttıracaktır. Reklam vermek sizlere avantaj sağlar. Sosyal medyanızın yanı sıra web siteniz ile kullanıcılara kurumsal ve güvenilir bir firma olduğunuzu göstermiş olursunuz.

Diğer Başlıklar

Sosyal Medyaya Reklam Yasağı GeliyorÜlkemiz de yürürlüğe giren sosyal medya yasası neticesinde temsilci atamamış olan Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal medya platformlarına 19 Ocak Salı günü itibariyle reklam yasağı getirilecek.

WhatsApp da Alınan Karar Sonrasında En Fazla İndirilen UygulamalarWhatsApp kullanıcı gizliliğini ihlal eden yeni gizlilik politikaları sonrası Telegram ve Signal, Türkiye de en çok indirilen uygulamalar arasına girdi.

Web Sitesi İle Para KazanmakGünümüzde birçok kişi ve kurum web sitelerinden nasıl para kazanacağını düşünüyor.

Online Tüketim Her Geçen Gün ArtıyorTüm dünyada devam eden pandemi etkisiyle tüketiciler online alışverişi daha fazla tercih etmeye başladı.

2021 Web Tasarım TrendleriPandemi sebebiyle tüm dünyada önemli bir hale gelen web tasarım ve e-ticarete çok fazla yönelim oldu.

E-İhracata Vergi Muafiyeti GeliyorE-ihracatta vergi muafiyeti 1 Ocak tarihinde başlıyor.

Domain Alırken Dikkat Edilmesi Gereken HususlarMarkanızın en önemli yansıması olan Web siteniz için doğru domain almak oldukça önemlidir.

Google, 2020 Yılında En Çok Aranılanları AçıkladıGoogle Trendler aracılığı ile 2020 de en çok aratılan kelimeleri duyurdu.

Bir Şirket Logosu Oluştururken Dikkat Edilmesi GerekenlerYaptırmak istediğiniz logo şirketinizin kurumsal kimliğini en iyi şekilde yansıtmalıdır.

Efsane Cuma Döneminde Türkiye de Online Alışveriş RekoruOnline alışveriş sayesinde insanlar kalabalık ortamlara girip kendilerini riske atmadan temassız ödeme ile ihtiyaçlarını alabildi.

Bu yazı 97 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?