Heweso

❝ Hırs bir teknenin, yelkenini şişiren rüzgara benzer. Fazlası tekneyi batırır. Azı da tekneyi olduğu yerde saydırır. ❞
Voltaire

MENÜ

Firmanızın Sosyal Medyada Takipçisini Arttırma Yolları

Sosyal medya kullanımı oldukça yaygınlaştığından markanızın sosyal medyada iyi bir yer edinmesi oldukça avantajlıdır.

Sosyal medya kullanımı oldukça yaygınlaştığından markanızın sosyal medyada iyi bir yer edinmesi oldukça avantajlıdır. Markanızın takipçi sayısı fazla olduğunda daha güvenilir ve kurumsal görünmesini sağlar. Bu durum diğer kullanıcılar tarafından ilgi çekici olur ve onlarda takip etmek isteyebilir. Sosyal medya aracılığı ile reklamınızın olması da mümkündür.

Peki sosyal medyada firmanızın takipçi sayısını arttırmanız için yapmanız gerekenler nelerdir?
Bu sorunun cevabını sizler için hazırladık.

Öncelikle uzman bir kişi ya da firmadan yardım almanız sizler için iyi olacaktır. Heweso Web Tasarım olarak Sosyal medya paylaşımlarınızı düzenliyor ve tasarlıyoruz.

Paylaşımların belirli periyotlarla olması oldukça önemlidir.

Sosyal medyada uzun süre paylaşıp yapmayıp bir anda fazla paylaşım yapmak yanlış bir stratejidir. Düzenli aralıklarla yaptığınız paylaşımlardan daha fazla verim alırsınız. Örneğin haftada iki veya bir paylaşım yaparak bunu bir düzenle uygulamanız hesabınızı takip edenlerin ve daha fazla kullanıcının dikkatini çekecektir. Etkileşimi arttırmanın en gerekli yolu düzenli yapılan paylaşımlardır.

Yenilikleri takip edin. Sık sık güncellenen sosyal medyada gelen yeni özellikleri kullanın. Yeni özellikleri uygulayarak trendlerde kalabilirsiniz.

Gündemi takip edin ve gündeme yönelik içerikler paylaşın. Gündeme yönelik içerik paylaşmak markanızı trendler arasına sokabilir. Bu tarz akımlar sosyal medyada hem imaj hem de farklılık yaratabilir.

Özel günlerde yaptığınız paylaşımlar veya gündemde olan bir konu üzerine yaptığınız paylaşımlar sizlere artı olacaktır.

Profil bilgileriniz doğru olsun. Profil bilgileriniz hem doğru hem de anlaşılır ve kısa olmalıdır. Kullanıcılar profilinizde olan şeyleri anlamalı ve markanızın ne üzerine olduğunu bilmelidir.

Müşterilerinizin mesajlarına ve sorularına hızlı dönüş yapmalısınız. Size sorulan soruları en kısa sürede yanıtlamak takipçilerinize hem güven verir hem de sorunlarını giderebilir. Bu hususta erken dönüş sağlayarak takipçi sayınızı da arttırabilirsiniz.

Son dönemlerin en büyük modası haline gelen çekilişleri düzenleyebilirsiniz.

Paylaşımlarınızda muhakkak etiket kullanın bu sayede yaptığınız paylaşım konularını merak eden kullanıcılar tarafından görüntülenmeniz daha kolay olacaktır.

Ayrıca vereceğiniz reklamlar da markanızın görüntülenmesini arttıracaktır. Reklam vermek sizlere avantaj sağlar. Sosyal medyanızın yanı sıra web siteniz ile kullanıcılara kurumsal ve güvenilir bir firma olduğunuzu göstermiş olursunuz.

Diğer Başlıklar

İnternet Alan Adları Yönetmeliğinde Değişiklik YapıldıUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, internet alan adları yönetmeliğinde değişiklik yaptı.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti nin En Önemli Günlerinden Biri1924 yılında meclisin açıldığı 23 Nisan tarihini bayram ilan etmiştir.

Ramazan Ayında E-ticarette Hareket BekleniyorSon zamanlarda pandemi sebebiyle büyük artış gösteren e-ticarette Ramazan ayında da hareket bekleniyor.

Neden Kişisel Verilerin Korunması Kanununa Uyumlu Web Sitesi Kullanmalısınız?Kvkk yasasına uygun web sitesi kurmak için sebebi ne olursa olsun yasal dayanağı olmadan kişisel veri alınmamalıdır.

Türkiye de En Fazla Tercih Edilen Tarayıcılar AçıklandıTürkiye de en çok kullanılan internet tarayıcıları açıklandı.

Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanunu Yürürlüğe GirdiE-ticareti denetim kapsamına alacak, Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanunu yürürlüğe girdi.

Şifre Yöneticisi Nedir?Günümüzde birçok uygulama güvenlik nedeni ile bir hesap oluşturmanızı, hesabı korumak ve sizin eriştiğinizi doğrulamak için de bir şifre belirlemenizi istiyor.

E-ticarete Yeni Başlayacaksanız Nelere Dikkat Etmelisiniz?Covid-19 salgınıyla beraber hemen hemen her sektörden şirket ya e-ticaret için yatırım yapmaya başladı ya da bu yatırım için araştırmalara başladı.

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesini Kabul Etmezseniz OlacaklarWhatsApp yeni gizlilik sözleşmesi ile çok fazla tartışmalara sebep oldu.

Kaç Kişi E-Ticaret Sitelerine Giriş YapıyorYapılan incelemelere göre son dönemde 100 internet kullanıcısından 95 i e-ticaret sitelerine giriş yapıyor.

Bu yazı 264 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?