Heweso

❝ Genelde, yapmanız gereken şey yapabileceğiniz şeydir. ❞
Elenor ROOSEVELT

MENÜ

Efsane Cuma Döneminde Türkiye de Online Alışveriş Rekoru

Online alışveriş sayesinde insanlar kalabalık ortamlara girip kendilerini riske atmadan temassız ödeme ile ihtiyaçlarını alabildi.

Her yıl Kasım ayının son haftası indirimli günler başlıyor. Büyük indirimlerin yapıldığı Cuma günü bu sene pandemi dolayısıyla online alışverişleri arttırdı. Tüm dünyayı etkisi atkına alan Covid-19 salgını nedeniyle online alışveriş daha fazla tercih edilir hale geldi. Mümkün olduğunca kalabalık ortamlardan izole olmamız gereken bu dönemde e-ticaret siteleri sayesinde ihtiyaçlarımızı mağazalara gitmeden karşılayabiliyoruz.

Tüketim çılgınlığına sebep olan Efsane Cuma ile bu sene online alışveriş rekoru kırıldı. Zaman ve mekan sınırını ortadan kaldıran ve temassız ödeme avantajı ile online alışverişte işlem hacmi, önceki yıla göre %103 artış sağlamış. Veriler 2019’a göre işlem adedi ve sepet tutarında da ciddi artışlar olduğunu göstermektedir.

  • Tüketicilerin büyük oranda banka kartı tercih ettiği gözlemlenmiştir.
  • Sepet ortalaması çok fazla artmıştır.
  • Online kurs, online kitap satışlarında %62 artarken, hacmi %148 artmıştır.
  • Önceki yıllarda online alışveriş en fazla Marmara Bölgesinde yapılırken bu yıl en fazla İç Anadolu Bölgesinde alışveriş yapıldı.
  • Alışveriş istatistiklerinde bu yıl erkeklerin oranı %5 artış oldu.
  • Erkeklerin harcamaları %115 artarken, kadınların harcamalarında %68’lik artış oldu.

Online alışveriş sayesinde insanlar kalabalık ortamlara girip kendilerini riske atmadan temassız ödeme ile ihtiyaçlarını alabildi.

Diğer Başlıklar

Neden Kişisel Verilerin Korunması Kanununa Uyumlu Web Sitesi Kullanmalısınız?Kvkk yasasına uygun web sitesi kurmak için sebebi ne olursa olsun yasal dayanağı olmadan kişisel veri alınmamalıdır.

Türkiye de En Fazla Tercih Edilen Tarayıcılar AçıklandıTürkiye de en çok kullanılan internet tarayıcıları açıklandı.

Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanunu Yürürlüğe GirdiE-ticareti denetim kapsamına alacak, Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanunu yürürlüğe girdi.

Şifre Yöneticisi Nedir?Günümüzde birçok uygulama güvenlik nedeni ile bir hesap oluşturmanızı, hesabı korumak ve sizin eriştiğinizi doğrulamak için de bir şifre belirlemenizi istiyor.

E-ticarete Yeni Başlayacaksanız Nelere Dikkat Etmelisiniz?Covid-19 salgınıyla beraber hemen hemen her sektörden şirket ya e-ticaret için yatırım yapmaya başladı ya da bu yatırım için araştırmalara başladı.

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesini Kabul Etmezseniz OlacaklarWhatsApp yeni gizlilik sözleşmesi ile çok fazla tartışmalara sebep oldu.

Kaç Kişi E-Ticaret Sitelerine Giriş YapıyorYapılan incelemelere göre son dönemde 100 internet kullanıcısından 95 i e-ticaret sitelerine giriş yapıyor.

Teknik SEO ÖnemiTeknik SEO, sitenizin nasıl oluşturulduğunu benimser. SEO çalışmalarının önemli bir parçası olarak kullanıcılar tarafından hem görülebilir hem de görülemeyen tüm çalışmaları kapsar.

WhatsApp Çıkış Yap Özelliği GetiriyorWhatsApp yeni sürümü ile çoklu cihaz seçeneğine yönelik Çıkış Yap özelliğini getirdi.

Instagram Yeni Özellik GetirdiInstagram, çeşitli nedenlerle silinmiş olan gönderilerinizi 30 gün içinde kurtarmanızı sağlayacak yeni bir özellik getirdi.

Bu yazı 322 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?