Heweso

❝ Başarılı kuruluşların keşfettiği gizli formül, müşterilere misafir ve çalışanlara insan gibi davranmaktır. ❞
Tom PETERS

MENÜ

E-ticarette Vergi Muafiyeti Kararı

Yaygınlaşan ve sürekli gelişen e-ticaret sektörüne vergi muafiyeti kararı TBMM Genel Kurulu tarafından kabul edildi.

Yaygınlaşan ve sürekli gelişen e-ticaret sektörüne vergi muafiyeti kararı TBMM Genel Kurulu tarafından kabul edildi. 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren alınan karar uygulamaya geçilecek. Kişilerin evlerinde ürettikleri ürünleri internet üzerinde satarken gelir vergisi ödemek zorunda kalmayacaklar. İş yeri olmadan ve seri üretim yapılan makineler olmadan yapılan e-ticaretler vergi muafiyeti kapsamına girebilecek.

Bu durumdan yararlanmanın koşulu muaf esnaf belgesi almak ve ticari hesaba tüm gelirin tahsil edilmesi gerekmektedir. Hesapta bulunan paranın 220 bin TL’ i geçmemesi gerekmektedir. Hesaplara aktarılan tutar üzerinden çalışanı olmayanlara yüzde 4, çalışanı olanlara yüzde 2 gelir vergisi ödemesi uygulanacaktır. E-ticaret ile para kazanma yolları daha da kolaylaşmışken birçok kişiyi sevindiren bu muafiyet kararı olmuştur. Evlerde yapılan işleri internet ortamında tüketiciyle buluşturmak daha fazla kişiye ulaşmayı ve daha fazla tanınmayı sağlar. Sizler de yaptığınız işi internete taşımak istiyorsanız Heweso Web Tasarım’ dan hizmet alabilirsiniz.

Diğer Başlıklar

İnternet Alan Adları Yönetmeliğinde Değişiklik YapıldıUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, internet alan adları yönetmeliğinde değişiklik yaptı.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti nin En Önemli Günlerinden Biri1924 yılında meclisin açıldığı 23 Nisan tarihini bayram ilan etmiştir.

Ramazan Ayında E-ticarette Hareket BekleniyorSon zamanlarda pandemi sebebiyle büyük artış gösteren e-ticarette Ramazan ayında da hareket bekleniyor.

Neden Kişisel Verilerin Korunması Kanununa Uyumlu Web Sitesi Kullanmalısınız?Kvkk yasasına uygun web sitesi kurmak için sebebi ne olursa olsun yasal dayanağı olmadan kişisel veri alınmamalıdır.

Türkiye de En Fazla Tercih Edilen Tarayıcılar AçıklandıTürkiye de en çok kullanılan internet tarayıcıları açıklandı.

Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanunu Yürürlüğe GirdiE-ticareti denetim kapsamına alacak, Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanunu yürürlüğe girdi.

Şifre Yöneticisi Nedir?Günümüzde birçok uygulama güvenlik nedeni ile bir hesap oluşturmanızı, hesabı korumak ve sizin eriştiğinizi doğrulamak için de bir şifre belirlemenizi istiyor.

E-ticarete Yeni Başlayacaksanız Nelere Dikkat Etmelisiniz?Covid-19 salgınıyla beraber hemen hemen her sektörden şirket ya e-ticaret için yatırım yapmaya başladı ya da bu yatırım için araştırmalara başladı.

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesini Kabul Etmezseniz OlacaklarWhatsApp yeni gizlilik sözleşmesi ile çok fazla tartışmalara sebep oldu.

Kaç Kişi E-Ticaret Sitelerine Giriş YapıyorYapılan incelemelere göre son dönemde 100 internet kullanıcısından 95 i e-ticaret sitelerine giriş yapıyor.

Bu yazı 347 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?