Heweso

❝ Başarı, sahip olduğun yeteneklerle nereye kadar çıkabildiğinle ölçülür. ❞
Anonim

MENÜ

E-ticarete Yeni Başlayacaksanız Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Covid-19 salgınıyla beraber hemen hemen her sektörden şirket ya e-ticaret için yatırım yapmaya başladı ya da bu yatırım için araştırmalara başladı.

Covid-19 salgınıyla beraber hemen hemen her sektörden şirket ya e-ticaret için yatırım yapmaya başladı ya da bu yatırım için araştırmalara başladı.

E- ticaret sitesi kurulumu aşamasında dikkat edilmesi gereken noktalar neler?
KOBİ’ler özelinde bakılması gerekirse nasıl ki fiziki bir mağaza sahibi vitrindeki ürünlerini düzenliyorsa, yeni gelen ürünlerini özellikle vitrine koyuyorsa, kampanya ve indirimler yapıyorsa bunlar aslında dijitalde de aynı şekilde ilerliyor. En önem verilmesi gereken noktalardan biri; fiziki bir mağaza sahibi mağazasıyla ne kadar ilgileniyorsa aynı şekilde sanal mağazası için de gereken özeni göstermelidir.

Mağazaya bir müşteri girdiğinde ürün nasıl anlatılıyorsa e-ticarette de aynı şekilde, ayrıntılı ve doğru açıklamalarla ürünün tanıtılması çok önemli. Bunların yanında müşterilerinizin size erişebilecekleri bir telefon numarası veya canlı destek alabilecekleri bir mesajlaşma alanı olması da size avantaj sağlayacaktır. Sitenizi ziyaret eden bir kullanıcının almak istediği ürüne yönelik bir sorusu varsa bunu hızlıca size sorabilmeli ve alışverişine güvenle devam edebilmelidir.

Pandemiyle birlikte tüketicilerin beklentileri de değişti, internetten aldıkları bir ürünün 2 gün içinde teslim olmasını bekliyor ve alışverişlerini buna göre yapıyorlar. Pandemi döneminde kargo ve lojistik alanının ne kadar önemli olduğunu ve gelişime açık olduğunu da görmüş olduk. Sektörünüze, sattığınız ürün grubuna ve ihtiyaçlarınıza yönelik hizmet alabileceğiniz kargo anlaşmaları yapmalısınız.

E-ticarete başlarken dikkat edilmesi gereken diğer şeylerden biri de sitenin ve siteye gelen müşterilerin verilerinin güvenliği. Kullanacağınız altyapıyı seçerken hem veri güvenliğine hem de kullanacağınız panelin kolay olmasına, esnek ve güncel bir yazılım seçmeye özen gösterin. Kullandığınız yazılım e-ticaret yolculuğunuzun başından sonuna çok önemlidir.

Diğer Başlıklar

İnternette Unutulma Hakkımız Varİnternette bize ait bilgiler taşıyor, özellikle sosyal ağları kullanarak şirketlerin dijital kopyamızı yaratmalarını sağlamaktayız.

WhatsApp Yıllardır Beklenen Yüksek Kalitede Fotoğraf ve Video Gönderme Özelliğini GetiriyorMilyonlarca kişinin kullandığı anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yüksek kaliteli fotoğraf ve video gönderme özelliğini getiriyor.

SSL Sertifikası Neden Önemlidir?SSL kavramının açılımı Secure Sockets Layer (Güvenli Yuva Katmanı) şeklindedir.

Kaliteli Web Tasarım Hizmeti Nasıl Olmalıdır?Kendinizi veya firmanızı internet ortamında tanıtmanın şart olduğu bu dönemde web sitesi yaptırmadan önce konuyla ilgili bilgi sahibi olmanız gerekir.

Windows 11 geliyor mu?24 Haziran 2021 tarihinde tanıtımı yapılacak ancak Windows 11, Windows 10´un tasarımsal açıdan değiştirilmiş bir versiyonu olacak hatta Microsoft buna Görsel Gençleşmesi demiş.

Etkili Web Tasarım Nasıl Olur?İyi bir web sitesi sayesinde sunduğunuz ürün veya hizmetleri en iyi şekilde tanıtabilirsiniz.

Aramalarda Lokasyona Göre Öne Çıkmak Önem KazanıyorLokasyona göre aramalarda öne çıkmak, işletmeler için daha çok önem kazanıyor.

Sosyal Medya Küçük İşletmeler İçin Avantajlı Hale GeldiSosyal medya günümüzün olmazsa olmazı haline geldi.

Internet Explorer Microsoft Tarafından KaldırılıyorMicrosoft, 1995 yılında piyasaya sürülen internet tarayıcısı Internet Explorer büyük ölçüde kullanımdan kaldırılacak.

İnternet Alan Adları Yönetmeliğinde Değişiklik YapıldıUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, internet alan adları yönetmeliğinde değişiklik yaptı.

Bu yazı 513 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?