Heweso

❝ Hayat, ne olduğunuz değil, ne olmak istediğinizdir. ❞
Jose Orgeta Y GASSET

MENÜ

E-ticarete Yeni Başlayacaksanız Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Covid-19 salgınıyla beraber hemen hemen her sektörden şirket ya e-ticaret için yatırım yapmaya başladı ya da bu yatırım için araştırmalara başladı.

Covid-19 salgınıyla beraber hemen hemen her sektörden şirket ya e-ticaret için yatırım yapmaya başladı ya da bu yatırım için araştırmalara başladı.

E- ticaret sitesi kurulumu aşamasında dikkat edilmesi gereken noktalar neler?
KOBİ’ler özelinde bakılması gerekirse nasıl ki fiziki bir mağaza sahibi vitrindeki ürünlerini düzenliyorsa, yeni gelen ürünlerini özellikle vitrine koyuyorsa, kampanya ve indirimler yapıyorsa bunlar aslında dijitalde de aynı şekilde ilerliyor. En önem verilmesi gereken noktalardan biri; fiziki bir mağaza sahibi mağazasıyla ne kadar ilgileniyorsa aynı şekilde sanal mağazası için de gereken özeni göstermelidir.

Mağazaya bir müşteri girdiğinde ürün nasıl anlatılıyorsa e-ticarette de aynı şekilde, ayrıntılı ve doğru açıklamalarla ürünün tanıtılması çok önemli. Bunların yanında müşterilerinizin size erişebilecekleri bir telefon numarası veya canlı destek alabilecekleri bir mesajlaşma alanı olması da size avantaj sağlayacaktır. Sitenizi ziyaret eden bir kullanıcının almak istediği ürüne yönelik bir sorusu varsa bunu hızlıca size sorabilmeli ve alışverişine güvenle devam edebilmelidir.

Pandemiyle birlikte tüketicilerin beklentileri de değişti, internetten aldıkları bir ürünün 2 gün içinde teslim olmasını bekliyor ve alışverişlerini buna göre yapıyorlar. Pandemi döneminde kargo ve lojistik alanının ne kadar önemli olduğunu ve gelişime açık olduğunu da görmüş olduk. Sektörünüze, sattığınız ürün grubuna ve ihtiyaçlarınıza yönelik hizmet alabileceğiniz kargo anlaşmaları yapmalısınız.

E-ticarete başlarken dikkat edilmesi gereken diğer şeylerden biri de sitenin ve siteye gelen müşterilerin verilerinin güvenliği. Kullanacağınız altyapıyı seçerken hem veri güvenliğine hem de kullanacağınız panelin kolay olmasına, esnek ve güncel bir yazılım seçmeye özen gösterin. Kullandığınız yazılım e-ticaret yolculuğunuzun başından sonuna çok önemlidir.

Diğer Başlıklar

Neden Kişisel Verilerin Korunması Kanununa Uyumlu Web Sitesi Kullanmalısınız?Kvkk yasasına uygun web sitesi kurmak için sebebi ne olursa olsun yasal dayanağı olmadan kişisel veri alınmamalıdır.

Türkiye de En Fazla Tercih Edilen Tarayıcılar AçıklandıTürkiye de en çok kullanılan internet tarayıcıları açıklandı.

Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanunu Yürürlüğe GirdiE-ticareti denetim kapsamına alacak, Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanunu yürürlüğe girdi.

Şifre Yöneticisi Nedir?Günümüzde birçok uygulama güvenlik nedeni ile bir hesap oluşturmanızı, hesabı korumak ve sizin eriştiğinizi doğrulamak için de bir şifre belirlemenizi istiyor.

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesini Kabul Etmezseniz OlacaklarWhatsApp yeni gizlilik sözleşmesi ile çok fazla tartışmalara sebep oldu.

Kaç Kişi E-Ticaret Sitelerine Giriş YapıyorYapılan incelemelere göre son dönemde 100 internet kullanıcısından 95 i e-ticaret sitelerine giriş yapıyor.

Teknik SEO ÖnemiTeknik SEO, sitenizin nasıl oluşturulduğunu benimser. SEO çalışmalarının önemli bir parçası olarak kullanıcılar tarafından hem görülebilir hem de görülemeyen tüm çalışmaları kapsar.

WhatsApp Çıkış Yap Özelliği GetiriyorWhatsApp yeni sürümü ile çoklu cihaz seçeneğine yönelik Çıkış Yap özelliğini getirdi.

Instagram Yeni Özellik GetirdiInstagram, çeşitli nedenlerle silinmiş olan gönderilerinizi 30 gün içinde kurtarmanızı sağlayacak yeni bir özellik getirdi.

E-Ticarette Fotoğraf ÇekimiE-ticaret siteleri için en önemli unsurlardan biri ürün görselleridir.

Bu yazı 282 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?