Heweso

❝ İşini erteleyen insan, işinin hiçbir zaman yapılmaması riskine giren insandır. ❞
Baudelarie

MENÜ

E-İhracata Vergi Muafiyeti Geliyor

E-ihracatta vergi muafiyeti 1 Ocak tarihinde başlıyor.

E-ihracatta vergi muafiyeti 1 Ocak tarihinde başlıyor. İnternet üzerinden yurtdışına satış yapan kişilere %50 vergi muafiyeti çıktı. Şahıs şirketlerinin yurtdışına Elektronik Ticaret Gümrük Beyannamesi 'yle gerçekleştirdikleri satışlarda yüzde 50 kazanç istisnası getirildi. Kabul edilen bu kanun 2021 in ilk gününde başlayacak. Alınan bu kanun kapsamında bazı indirimler şunlardır.

Evde imal edilen malları elektronik ortamlarda satanlar gelir vergisinden muaf olacak.

Yüzde 20’den fazlası halka arz edilecek firmalar için 5 yıl boyunca kurumlar vergisinden 2 puan indirim sağlanabilecek.

Evde üretilen ve online olarak satışa sunulan ürünler için kişilere 220 bin TL’ye kadar gelir vergisi muafiyeti uygulanacak. Bu tutar aşılmazsa yüzde 4 gelir vergisi ödenecek.

Bu indirimden faydalanmak için;

İhracattan kaynaklanan gelirler toplamı yıllık 400.000 Türk lirasına kadar olanların, ilgili yılda kendi şahıslarının sigortalı olması,

İhracattan kaynaklanan hasılatları toplamı yıllık 800.000 Türk lirasına kadar olanların, ilgili yılda kendilerinin sigortalı olması ve en az ortalama bir tam zamanlı ya da eş değer kısmi zamanlı işçi çalıştırması,

İhracattan kaynaklanan hasılatları toplamı yıllık 1.600.000 Türk lirasına kadar olanların, ilgili yılda kendilerinin sigortalı olması ve en az ortalama iki tam zamanlı ya da eş değer kısmi zamanlı işçi çalıştırması,

İhracattan kaynaklanan hasılatları toplamı yıllık 2.400.000 Türk lirasına kadar olanların, ilgili yılda kendilerinin sigortalı olması ve en az ortalama üç tam zamanlı ya da eş değer kısmi zamanlı işçi çalıştırması gerekmektedir.

Diğer Başlıklar

Sosyal Medyaya Reklam Yasağı GeliyorÜlkemiz de yürürlüğe giren sosyal medya yasası neticesinde temsilci atamamış olan Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal medya platformlarına 19 Ocak Salı günü itibariyle reklam yasağı getirilecek.

WhatsApp da Alınan Karar Sonrasında En Fazla İndirilen UygulamalarWhatsApp kullanıcı gizliliğini ihlal eden yeni gizlilik politikaları sonrası Telegram ve Signal, Türkiye de en çok indirilen uygulamalar arasına girdi.

Web Sitesi İle Para KazanmakGünümüzde birçok kişi ve kurum web sitelerinden nasıl para kazanacağını düşünüyor.

Online Tüketim Her Geçen Gün ArtıyorTüm dünyada devam eden pandemi etkisiyle tüketiciler online alışverişi daha fazla tercih etmeye başladı.

2021 Web Tasarım TrendleriPandemi sebebiyle tüm dünyada önemli bir hale gelen web tasarım ve e-ticarete çok fazla yönelim oldu.

Firmanızın Sosyal Medyada Takipçisini Arttırma YollarıSosyal medya kullanımı oldukça yaygınlaştığından markanızın sosyal medyada iyi bir yer edinmesi oldukça avantajlıdır.

Domain Alırken Dikkat Edilmesi Gereken HususlarMarkanızın en önemli yansıması olan Web siteniz için doğru domain almak oldukça önemlidir.

Google, 2020 Yılında En Çok Aranılanları AçıkladıGoogle Trendler aracılığı ile 2020 de en çok aratılan kelimeleri duyurdu.

Bir Şirket Logosu Oluştururken Dikkat Edilmesi GerekenlerYaptırmak istediğiniz logo şirketinizin kurumsal kimliğini en iyi şekilde yansıtmalıdır.

Efsane Cuma Döneminde Türkiye de Online Alışveriş RekoruOnline alışveriş sayesinde insanlar kalabalık ortamlara girip kendilerini riske atmadan temassız ödeme ile ihtiyaçlarını alabildi.

Bu yazı 154 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?