Heweso

❝ Hiç kimse başarı merdivenine elleri cebinde tırmanmamıştır. ❞
Konfüçyus

MENÜ

Çin Kişisel Verilerin Korunması için Yeni Kanunu Açıkladı

Çin, kendi teknoloji firmalarının verileri koruması adına önlemler almasını istiyor.

Çin, kendi teknoloji firmalarının verileri koruması adına önlemler almasını istiyor. Teknolojinin hızla gelişmesi ve kanunların bu yükselişe yetişmemesi nedeniyle, güvenlik ve kişisel verilerin korunması oldukça büyük problemler ortaya çıkarmakta.

Yeni çıkan kanun Çin’ de 1 Kasım 2021 tarihinden itibaren geçerli olacak. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu olarak adlandırılan yasa doğrultusunda; firmalar kişisel verilerin ne için topladığını açıklayarak onay alınacak ve gerekli nedenler sunulmazsa firmaların kullanıcılardan bilgi toplaması onaylanmayacak. Ayrıca kanunla birlikte firmaların bünyesinde verilerin güvenliği ve gizliliğinden sorumlu elemanların bulundurmasını da zorunlu kılıyor.

Diğer Başlıklar

İnternet Hız Rekoru Yeniden Kırıldıİnternet kullanımı dünyada artmaya devam ederken hız konusunda da yeni gelişmeler yaşanıyor.

WhatsApp Yeni Güncellemesi ile Karşınızda!Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp yeni güncellemesi ile karşınızda

Elon Musk, 44 Milyar Dolara Twitterı Satın AldıElon Musk uzun süren çabalar sonucunda Twitterı satın aldı.

WhatsApp Gruplara Anket Özelliğini GetiriyorDünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, sesli mesajlara altı yeni özellik getireceğini duyurdu.

KVKK Nedir?6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kısaca KVKK, 7 Nisan 2016 tarihinde Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Instagram Yeni Özelliği ile Anne ve Babalar Çocuklarını DenetleyebilecekPopüler sosyal medya platformu olan Instagram, Aile Merkezi isimli yeni özelliğini ABD li kullanıcıların beğenisine sundu.

İnternet ve Sosyal Medya Platformlarında Verilerinizi Korumanızı Sağlayan İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nedir?Sosyal medya platformları başta olmak üzere internetteki tüm hesaplarımızı korumak için tek bir şifre yeterli değildir.

Instagram Videolarına Otomatik Türkçe Altyazı Özelliği GeldiDünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram iki yeni özellik daha getirdi.

Microsoft Windows 12 için Hazırlıklara BaşladıMicrosoft mühendislerinin, yeni nesil Windows işletim sistemi üzerinde çalışmaya başladığı iddia edildi.

Google, Arama Sayfalarına Bilgi Pencereleri EkleyecekDünya genelinde en fazla kullanılan arama motoru olan Google, senelerdir aynı arayüze sahiptir.

Bu yazı 545 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?