Heweso

❝ Hayatınızı cesurca kabullenin, başarıya dönüştüğünü göreceksiniz. ❞
Emerson

MENÜ

Bir Şirket Logosu Oluştururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaptırmak istediğiniz logo şirketinizin kurumsal kimliğini en iyi şekilde yansıtmalıdır.

Yaptırmak istediğiniz logo şirketinizin kurumsal kimliğini en iyi şekilde yansıtmalıdır. Tasarım yaptırırken şirketin dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır:

Kendi ekibinizden fikir alın
Logo değiştirirken veya tasarlarken ekibinizin de görüşlerini dinlemeniz önemlidir. Rakip firmaları ve hedef aldığınız kitleyi araştırarak geniş kapsamlı fikir sahibi olabilirsiniz.

Sade olmak her zaman iyidir
Karmaşık ve anlaşılamayan logolardan ziyade daha sade ve anlaşılır logoları tercih etmeniz daha iyidir. Fakat sade olmak için aşırıya da kaçmamak gerekir. Sade olup firmanızı yansıtmayan logolar hoş durmaz.

Global olarak düşünün
Logonuzda çok fazla yerel ögelere yer vermeyin. Çünkü bu durum global anlamda anlaşılmamanıza yol açabilir. Bazı firmalar her ülke için logo rengini değiştirebiliyor. Bu tarz bir düzenleme de iyi bir fikir olabilir.

Akılda kalıcı bir logo olmalı
Bir logoda olması gereken en temel özellik akılda kalıcı olmasıdır. Net ve anlaşılır logo yapmak her ne kadar önem arz ediyorsa akılda kalıcı olması da o kadar önem arz eder. Akılda kalıcı ve anlaşılır logo istiyorsanız logonuzda 3 farklı renkten fazla renk bulundurmayın. Büyüklük oranını da iyi ayarlayın.

Diğer Başlıklar

İnternet Alan Adları Yönetmeliğinde Değişiklik YapıldıUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, internet alan adları yönetmeliğinde değişiklik yaptı.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti nin En Önemli Günlerinden Biri1924 yılında meclisin açıldığı 23 Nisan tarihini bayram ilan etmiştir.

Ramazan Ayında E-ticarette Hareket BekleniyorSon zamanlarda pandemi sebebiyle büyük artış gösteren e-ticarette Ramazan ayında da hareket bekleniyor.

Neden Kişisel Verilerin Korunması Kanununa Uyumlu Web Sitesi Kullanmalısınız?Kvkk yasasına uygun web sitesi kurmak için sebebi ne olursa olsun yasal dayanağı olmadan kişisel veri alınmamalıdır.

Türkiye de En Fazla Tercih Edilen Tarayıcılar AçıklandıTürkiye de en çok kullanılan internet tarayıcıları açıklandı.

Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanunu Yürürlüğe GirdiE-ticareti denetim kapsamına alacak, Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanunu yürürlüğe girdi.

Şifre Yöneticisi Nedir?Günümüzde birçok uygulama güvenlik nedeni ile bir hesap oluşturmanızı, hesabı korumak ve sizin eriştiğinizi doğrulamak için de bir şifre belirlemenizi istiyor.

E-ticarete Yeni Başlayacaksanız Nelere Dikkat Etmelisiniz?Covid-19 salgınıyla beraber hemen hemen her sektörden şirket ya e-ticaret için yatırım yapmaya başladı ya da bu yatırım için araştırmalara başladı.

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesini Kabul Etmezseniz OlacaklarWhatsApp yeni gizlilik sözleşmesi ile çok fazla tartışmalara sebep oldu.

Kaç Kişi E-Ticaret Sitelerine Giriş YapıyorYapılan incelemelere göre son dönemde 100 internet kullanıcısından 95 i e-ticaret sitelerine giriş yapıyor.

Bu yazı 463 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?