Heweso

❝ Ben yaşayan bir sanatçıyım, sanat eserim de yaşamım. ❞
Suzuki

MENÜ

Corona virüs Sebebiyle Evden Çalışacakların Dikkat Etmesi Gerekenler

Corona virüs salgını birçok şirketin evden çalışma sistemine geçmesine sebep olmuştur.

Corona virüs salgını birçok şirketin evden çalışma sistemine geçmesine sebep olmuştur. Çalışanlar şirket alt yapısına evden veya başka bir ağ üzerinden bağlanırken sadece şirketlerini değil, aynı zamanda kendilerini de korumalıdırlar. Bunun için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

Bilgisayarınızın hazır olması gerekir. Evden çalışırken şirket verilerini yenilemeyebilirsiniz. Şirket bilgisayarını eve götürmeden önce şifresini mutlaka yenileyin ayrıca kuruluşunuzun VPN’inin yüklü olup olmadığını kontrol edin.

Çalışmaya başlamadan önce şirketinizin VPN’ine bağlanın. Uzaktan Masaüstü Protokolünü etkinleştirmemek ve herhangi bir şirket bilgisayarını güvenliği sağlanmamış bir Internet bağlantısı üzerinden açmamak genellikle iyi bir tercihtir.

İş bilgisayarını sosyal medya ve online alışveriş için kullanmamak güvenlik açısından gereklidir. Hedefli saldırılara dikkat edin. Her ne kadar güvenlik önlemleri alınsa da iş bilgisayarınızı kullanırken bilinmeyen bir web sitesine girebilir, gizli bilgileriniz ele geçirilmeye çalışılabilir ve kötü amaçlı bir yazılım saldırısıyla karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumlar için tetikte olmak önemlidir.

Diğer Başlıklar

Office 365 yerini Microsoft 365 e bırakıyor!Yapılan duyuruda Office 365in çok yakında Microsoft 365 olarak isimlendirileceği açıklandı.

Online Satışın Şirketinize Sağlayacağı AvantajlarOnline satış sitesi ile uzun vadede satışlarınızı arttırmayı hedefleyebilirsiniz, ulaşamayacağınız büyük kitlelere ulaşmak artık şirketiniz için imkansız değil.

Wakademi ile Kendinizi Geliştirebileceğiniz 5 Harika İş FikriWakademi ile internetten para kazanmanın yollarını keşfedebilirsiniz.

Heweso BilgilendirmeKüresel etkisini sürdüren Corona (Covid-19) virüs salgınında yaşanan süreçte çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve çözüm ortaklarımızın sağlığı ve güvenliği önceliğimizdir.

Corona virüs paniği devam ederken insanlar e-ticaret sitelerine akın ettiCorona paniği internet alışverişlerine de yansıdı.

Türkiye de Sosyal Medya Kullanımı Günlük Ortalama 2 Saat 46 DakikaAraştırmalara göre dünyada 3 milyar 480 milyon kişi aktif olarak sosyal medyayı, 4 milyar 380 milyon birey de interneti kullanmaktadır.

Web Sitesi Ve Alan Adları DeğerleniyorAlan adı, hosting hizmeti veren, hazır web sitesi satan firmalara son zamanlarda daha fazla talep arttı ve bu sektörde yatırım aracına dönüştü.

Kişisel Veri Koruma İhlalinde Büyük Ceza KesilebilirKişisel verileri koruyamayan siteleri 1 milyona yakın cezalar bekliyor.

14 Şubatta Dolandırıcılara Dikkat !14 Şubat Sevgililer Gününde hediye alırken çok dikkatli olunması gerekmektedir.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) İpuçlarıKüçük işletme sahipleri ve girişimcilerin internet dünyasında görünür olması oldukça önemlidir.

Bu yazı 99 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?