Heweso

❝ Genelde, yapmanız gereken şey yapabileceğiniz şeydir. ❞
Elenor ROOSEVELT

MENÜ

Corona virüs Sebebiyle Evden Çalışacakların Dikkat Etmesi Gerekenler

Corona virüs salgını birçok şirketin evden çalışma sistemine geçmesine sebep olmuştur.

Corona virüs salgını birçok şirketin evden çalışma sistemine geçmesine sebep olmuştur. Çalışanlar şirket alt yapısına evden veya başka bir ağ üzerinden bağlanırken sadece şirketlerini değil, aynı zamanda kendilerini de korumalıdırlar. Bunun için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

Bilgisayarınızın hazır olması gerekir. Evden çalışırken şirket verilerini yenilemeyebilirsiniz. Şirket bilgisayarını eve götürmeden önce şifresini mutlaka yenileyin ayrıca kuruluşunuzun VPN’inin yüklü olup olmadığını kontrol edin.

Çalışmaya başlamadan önce şirketinizin VPN’ine bağlanın. Uzaktan Masaüstü Protokolünü etkinleştirmemek ve herhangi bir şirket bilgisayarını güvenliği sağlanmamış bir Internet bağlantısı üzerinden açmamak genellikle iyi bir tercihtir.

İş bilgisayarını sosyal medya ve online alışveriş için kullanmamak güvenlik açısından gereklidir. Hedefli saldırılara dikkat edin. Her ne kadar güvenlik önlemleri alınsa da iş bilgisayarınızı kullanırken bilinmeyen bir web sitesine girebilir, gizli bilgileriniz ele geçirilmeye çalışılabilir ve kötü amaçlı bir yazılım saldırısıyla karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumlar için tetikte olmak önemlidir.

Diğer Başlıklar

Web Sitenizi Düzenli Olarak Yenilemeyi ihmal EtmeyinWeb sitelerinin üst sıralara çıkması birçok işletme için önemlidir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi´nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir.

Ortaklık Devam Ediyor WhatsApp Instagrama 2 Transfer YaptıInstagram ve WhatsApp bir özelliği daha ortak kullanmaya başlayacak.

2020 Yılında E-ticaretE-ticaret internet üzerinden elektronik alışveriştir.

Online Alışverişin Kolaylığı ve Abonelik ModeliOnline alışverişin geldiği noktayı tartışmaya gerek yok.

Dijital DünyaGezmek istediğiniz neredeyse tüm müzeleri artık evinizde otururken bile gezebilirsiniz.

Office 365 yerini Microsoft 365 e bırakıyor!Yapılan duyuruda Office 365in çok yakında Microsoft 365 olarak isimlendirileceği açıklandı.

Online Satışın Şirketinize Sağlayacağı AvantajlarOnline satış sitesi ile uzun vadede satışlarınızı arttırmayı hedefleyebilirsiniz, ulaşamayacağınız büyük kitlelere ulaşmak artık şirketiniz için imkansız değil.

Wakademi ile Kendinizi Geliştirebileceğiniz 5 Harika İş FikriWakademi ile internetten para kazanmanın yollarını keşfedebilirsiniz.

Heweso BilgilendirmeKüresel etkisini sürdüren Corona (Covid-19) virüs salgınında yaşanan süreçte çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve çözüm ortaklarımızın sağlığı ve güvenliği önceliğimizdir.

Bu yazı 352 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?